מטבחים
פורטל המטבחים המוביל בישראל
דף הבית פרסם כאן
                 
               

גרניט

 
גרניט - נמצאו 1 עסקים.
 
פרפקט ליין - גרניט
פרפקט ליין

22605 - גרניט  new-559 - גרניט  
 

גרניט

גרניט הוא סלע יסוד פלוטוני שנוצר בעומק רב במעמקי הקרקע. גרניט נקרא בעברית שחם והוא מכיל כמה בסוגי מינרילים, בעיקר מקבוצת פצלת השדה, העיקריים שבהם הם קוורץ ומוסקוביט ואורתוקלז. גרניט הוא אינו שיש, אולם היות ואנו משתמשים במילה שיש כשם כולל למשטחי עבודה, ציפויי קירות ומרצפות, אפשר לקרא לו שיש גרניט. גרניט כמו השיש והאוניקס משמש אותנו לייצור של שיש למטבחים שיש לאמבטיות וחיפויי קירות כפי שכבר אמרנו.

גרניט אפשר למצוא על פני הקרקע בשל תהליכי קימוט ותנודות של קרקע היוצרות הרים. מאוד דומה הדבר למתנה שהחביאה אימא טבע במעמקי בטנה ושהיא רק מחכה להתפתל בקרבה ולהוציאה החוצה לאוויר העולם. ומשם היא תזמן אותנו שנבוא לחצוב אותו ממנה וניקח אותו אל בתינו. גרניט בישראל ניתן למצא באזור אילת וצבעו אדמדם. 

גרניט המשווקת בארץ מובאת בעיקר ממזרח אירופה וממזרח אסיה, מקומות בהם אין שינויים חזקים בטמפרטורות בין עונות השנה למיניהן. שיש גרניט הוא חזק מאוד וידוע כעמיד לשינויים בטמפרטורה , כמו כן ניתן למצא את הגרניט כאבן שפה במקומות רבים בעולם. 

גרניט כמו סלעים אחרים בטבע קייםבצבעים שונים והוא ללא ספק חומר גלם שנמצא הרבה בשימוש אצל אדריכלים ומעצבי פנים. ברבות השנים גרניט הפכה למילה נרדפת לחוזק וליופי. מקור השם גרניט הוא מהמילה הלועזי "גרנום" שפירושו גרגיר. שיש אבן קיסר דומה מאוד לשיש גרניט בשל החוזק שלו וגם בשל העובדה ששניהם מכילים קוורץ. גם גרניט כמו שאר האבנים שמשמשות אותנו לייצור השיש באה בצורות רבות ובצבעים שונים. לא יהיה זה מופרך שנשאל את מעצב בפנים שלנו על איזה אבן הוא ממליץ לנו לצפות את קירות חצר בתינו והוא יאמר לנו בתשובה – גרניט. 

 

 

מאמרים ומדריכי קניה בתחום גרניט
 

  

 

מטבחים | אודות החברה | הוסף למועדפים 

הדברה במטבח | עיצוב דלתות | תאורת לדים למטבח | בחירת נגריית מטבחים

  המידע באחריות המפרסמים באתר   פורטל מטבחים © 2017