מטבחים
פורטל המטבחים המוביל בישראל
דף הבית פרסם כאן
                 
               

האיכות שבמקררים

ממה שאנו לפעמים חושבים וכנראה שברוב הזמן אנו כלל לא נותנים דעתנו על כך. מקררים למעשה מאפשרים לנו לשמר את האוכל שלנו בכך משנים לגמרי את כל הרגלי האכילה שלנו ואת כל הרגלי צריכת האוכל שלנו. ולא מדובר בכך שאנו כבר לא יוצאים לצוד את הארוחה שלנו אלא שמדובר כאן על מערכות שלמות ותעשיות שלמות שכולן קיימות רק אודות להמצאת והימצאותם של מקררים ופעולתם המבורכת או לא, זו כבר שאלה להיסטוריונים וחוקרי חברה ואנושות. שכן בלי מקררים, או נאמר בלי היכולת לשמר את האוכל שלנו בבידוד מקורר ובכך להאריך את חייו אנו היינו צריכים לאכול תפריט שונה בתכלית, להשיג את האוכל שלנו בצורה אחרת לגמרי ולמעשה כל התעשיות מזון שאנו מכירים היו נראות אחרת לגמרי מכפי שאנו מכירים אותן היום אם קיימות בכלל והכול בגלל היכולת של האדם לשמר את המזון שלו באותם מקררים.

מקררים מצויים היום בכל סביבה אפשרית. מקררים כמובן נמצאים בכל מטבח ביתי, מקררים קטנים נמצאים במשרדים שלנו ומקררים לנו שתייה ואוכל, מקררים קטנים שנמצאים בכלי רכב שונים כמו מקררים במטוס ומקררים במשאיות וכן האלה, וכמובן מקררים תעשייתיים ומקררים של מסעדות וכמובן לא עלינו, גם מקררים אחרים שמשמים אותנו למטרות שונות לגמרי.

אז באמת העולם עושה הרבה שימוש במקררים ובעצם כמו מעט עוצר את הזמן בכל מה שקשור לאוכל שלו, אם לא עוצר את הזמן מעט אז משהה אותו קצת ונותן לאוכל שלנו עוד אורך חיים על המדף ועובדה זו משנה לגמרי את התמונה מבחינת כל כך הרבה גורמים ומשתנים ואי אפשר לדעת כיצד הייתה נראית המציאות של ימינו ללא נוכחותם של מקררים שישמרו לנו את האוכל לתקופה ארוכה יותר מזו שבטבע.

ובאמת בשנים האחרונות אנו יכולים לראות שאותם מקררים עושים עוד צעד אל עבר העתיד, האמור כאן כמובן מכוון לכל אותם מקררים חכמים, דיירי הבית החכם זה שהופך לאהוב יותר ויותר בקרב האדם הממוצע. מקררים אלו למעשה הם מקררים עם מחשב אשר כל אזור ואזור בהם מנוטר על ידי תוכנת המחשב, וזו בהתאם להגדרות שלנו יודעת בעצם לתקשר איתנו, כלומר, המקרר שלנו יודע להגיד לנו מה מצב תכולתו ואם נרצה הוא אפילו יבצע ההזמנה של האוכל החסר בעצמו. כך בעצם הופכים המקררים למנהלי התזונה שלנו באופן כולנו ולמעשה אותם מקררים, בכל מיני גרסאות דגמים מעודכנות יותר, יכולים אפילו להציע לנו מתכונים שונים והכול בהתאם לתכולת המקרר שלנו.
 

  

 

מטבחים | אודות החברה | הוסף למועדפים 

הדברה במטבח | עיצוב דלתות | תאורת לדים למטבח | בחירת נגריית מטבחים

  המידע באחריות המפרסמים באתר   פורטל מטבחים © 2017