מטבחים
פורטל המטבחים המוביל בישראל
דף הבית פרסם כאן
                 
               

בחירת כיריים - עניין של איכות

כיריים מאפשרות, עם הכלים המתאימים, הפיכת חומרי הגלם של האוכל לסעודות מלכים ממש, ומשביעות גם את הגוף וגם את הנפש. עם תנור אפשר להסתדר בלי, עם כיריים הרבה יותר קשה להסתדר בלי- הם הופכים את חווית הכנת האוכל ללא רק טעימה אלא גם לאפשרית ומגוונת, ובין אם אתם מאכילים רק את עצמכם או גם אחרים, מאפשרים הכנה של מנות שיעשו את כולם שמחים.

אז אילו סוגי כיריים יש?

ישנם כמה סוגי כיריים עיקריים-גז,חשמל וקרמיות. אנחנו נוהגים לבשל עליהם,לטגן עליהם והם כלי עזר שימושי מאוד במטבח. משטחי כיריים יכולות לבוא במגוון גדלים,והן יכולות לבוא במשולב עם תנור האפייה. בכריים גז-היתרון המשמעותי הוא שהלהבות מגיעות במגע ישיר עם המזון ומחממות אותו בצורה מהירה ויעילה. כמו כן הם קצת יותר חסכוניים מכיריים חשמליות. חסרון משמועתי-הוא הבטיחות,בריחת גז היא מסוכנת מאוד,למרות שברוב בלוני הגז הכניסו חומרים עם ריח חזק כדי שנוכל להבחין בכך.

כיריים חשמליות מתאימות למי שאין לו מקום לחבר בלוני גז מחוץ לבית. היתרון של הכיריים החשמליות,הוא שניתן לשים אותם בכל מקום במטבח מבלי להתחשב במיקום צינורות הגז,ושהם יותר בטיחותיות כי אין בריחת גז. החיסרון הוא בעלות השימוש-החשמל יותר יקר מהגז. הכיריים הקרמיות יכולות להשתמש בגז או בחשמל (הקרמיות מתייחסת לחומר שממנו הכיריים עשויים ולא במקור החום). בכיריים אלה,שכבה קרמית מולבשת על המקור שממנו יוצאת הלהבה,מה שעוזרת לשמור על המזון שלא יישרף ומאוד קל לתחזק ולנקות אותם. 


 

  

 

מטבחים | אודות החברה | הוסף למועדפים 

הדברה במטבח | עיצוב דלתות | תאורת לדים למטבח | בחירת נגריית מטבחים

  המידע באחריות המפרסמים באתר   פורטל מטבחים © 2017