מטבחים
פורטל המטבחים המוביל בישראל
דף הבית פרסם כאן
                 
               

עזרה בתכנון מטבחים

קיימת חשיבות אדירה בעיצוב שלו ובהשפעתו על הבית שלנו כולו ולכן יש חשיבות רבה בעיצוב הארונות מבחינת הצבעים למשל ובתכנון הספוטים או המנורות אותם אנו נשים במטבח. פעם גרתי בבית אשר המטבח בו היה חצי פתוח ומה שהבדיל בין המטבח לפינת האוכל היה מעיין קיר בר נמוך ונחמד שהיה ניתן לשבת עליו לשתות וזה היה בהחלט יפה, היה תיאום בין העיצוב של הארונות שלא העכירו את אווירת הסלון וההיפך זה היה מטבח משופץ והיה נראה בהחלט שהיה בו טאץ של מעצבת ברור היה שקודם לכן המטבח הזה היה סגור ודווקא הפתיחה שלו ביחד עם קיר הבאר לשאר הסלון היוו תחושה של בית גדול יותר ומרווח יותר, לכן במקרה זה, זה היה תכנון חכם ואין ספק שכאן למשל, תכנון מטבחים בהחלט הוכיח את עצמו.

אם כן, תכנון מטבחים חשוב בעיקר כאשר משפצים את הבית, חשוב לקחת בחשבון כיצד יראה המטבח בסופו של דבר בהתאמה לשאר הבית לסלון, יש לקחת את המרווח של חלל החדר ולראות אם ניתן לתעל אותו לצורך שיפור הגישה בתוך המטבח, אם קיים חדר שירות ניתן בהחלט לנצל אותו ואז להוריד מעט מכמות הארונות בתוך המטבח למשל ובכך לאפשר יותר מקום לעבודה על משטח השיש, בכלל משטח השיש חשוב מאד לעבודה, חשוב שיהיו בו משטחים שניתן יהיה לחתוך עליהם ללא כל חשש ו/או לשים עליהם סירים חמים, חשוב גם הסדר הקיים במטבח, שהכיריים יהיו במקום נוח לצד שאר התנורים למשל ושקולטי האדים לא יתפסו מקום רב מידי, חשוב כי הכיור למשל לא יהיה קרוב מידי לכיריים שכן המים עלולים להשפריץ כאשר מבלשים וההיפך.

תכנון מטבחים הוא חשוב בעיקרו בשל הגישה לבישול אך גם מי שאינו בשלן גדול אוהב שנוח לו כאשר הוא עובד במטבח ולכן קיימת מודעות רבה היום וחשיבות עבור תכנון מטבחים ולא משנה באיזה מטבח מדובר ובאיזה בית מדובר, האם זה בית מקבלן או בית ישן אותו אנו משפצים או אפילו בית שאותו אנו רוצים להשכיר לדיירים אחרים.

תקרות המטבח - תכנון עד הפרט האחרון

בשנים האחרונות החל טרנד של עיצוב תקרות גבס במטבח. הטרנד החדש, שאינו נחשב זול אך גם לא יקר במיוחד, מביא איתו שפע של אפשרויות לעיצוב המטבח. תקרות גבס מעוצבות במטבח יכולות להיות מונמכות יותר משאר תקרות הבית ולייצר נישה מעוצבת במטבח. המשמעות עבורכם היא קודם כל ברמת העיצוב הכללית של המטבח - המטבח מביא לכם פינה אישית ומעוצבת, ועם זאת, פונקציונאלית להפליא. פינת התקרה המונמכת במטבח מתוכננת בצורה כזו שיש לה גישה נוחה לשטחי האחסון במטבח (כמו המזווה והארונות), גישה לפינת האוכל במטבח (במידה וקיימת), וכן קרבה לכיריים ולתנור. כלומר, פינת הגבס המעוצבת במטבח צריכה להיות ממוקמת באזור מרכזי או אמצעי במטבח בו יש קשר לכל חלקי המטבח החשובים. בכך היא מייצרת מקום אסטרטגי לבישול, לאפייה ולכל שימוש אחר במטבח.

בהתאם לרמת השימושיות של פינת נישת הגבס במטבח, כך התכנון הקפדני של תקרת הגבס במטבח. כאשר מתכננים מחדש את המטבח, יש להתחשב בנקודה זו, במידה וכוללת הנמכת תקרה או שילוב דקורטיבי של גבס בפינה כלשהי במטבח. תכנון מטבח איכותי צריך לשים לב לכך שבסופו של יום, זוהי הפינה הפונקציונאלית ביותר במטבח, המקום בו מתרכזת כל העשייה במטבח. תכנון נכון יודע לעשות את החישוב הזה ולהעניק לפינה הזו את המקום והכבוד, ובהתאם ידגיש וישדרג את רמת השימושיות של הפינה הזו תוך דגש על רמת עיצוב איכותית וגבוהה ביותר.

 

  

 

מטבחים | אודות החברה | הוסף למועדפים 

הדברה במטבח | עיצוב דלתות | תאורת לדים למטבח | בחירת נגריית מטבחים

  המידע באחריות המפרסמים באתר   פורטל מטבחים © 2017