מטבחים
פורטל המטבחים המוביל בישראל
דף הבית פרסם כאן
                 
               

לחזור אל ניחוחות העבר עם המטבח הכפרי

מאין הגיעו המטבחים הכפריים?
מטבחים אלו הגיעו מהכפר. צורת חיי הכפר הרווחת במאות הקודמות של המאה העשרים הנה צורת התיישבות כפרית מצומצמת וקטנה בסמיכות ליערות ושדות פתוחים. המטבח הכפרי מושפע בדיוק מהסביבה הזו ומרוהט בעיקר בעצים ומתכות מאסיביות. כיום מעטים האנשים שחיים בכפר, צורת החיים האורבנית הנה הצורה העיקרית בה אנו חיים היום. ובכל זאת, הגעגוע לחיים פשוטים ושקטים כמו בכפר נמצא כמעט בכל אחד מאיתנו. הריצות היומיומיות גורמות לנו לחלום על אי קטן של שקט בבית – ומטבח כפרי הוא בדיוק המקום בו אנו נזכרים ונהנים מכמה רגעים קטנים של חסד.
 
חומרי הגלם, צבעים וסגנונות
 
החומר הגלם השולט בכל הדגמים הכפריים הוא העץ המלא. סגולותיו ויתרונותיו של העץ המלא ידועים לכל, אך משום מה כיום הוא אינו כל כך רווח במטבח המודרני. עץ מלא הנו חומר עמיד, חזק, שלא מתבלה במהירות ולא נסדק בקלות. מרבית רהיטי עץ מלא ברחבת המטבח הנם רהיטי עץ כבדים, ולכן אחד השיקולים לא להחזיק רהיטים כאלו נובע מהעובדה שהם כבדים ומאסיביים מדי. אך כאשר מדובר בעיצוב מטבח כפרי אותנטי בבית – אל לנו לחסוך עץ מלא בריהוט ואבזור המטבח. רהיטי עץ מלא הם הלב הפועם של המטבח הכפרי.
 
ישנם שני סוגים עיקריים בתחום העיצוב הכפרי במטבח – עיצוב בסגנון פרובאנס צרפתי ועיצוב בסגנון איטלקי. איטליה וצרפת מהוות השראה עצומה למעצבי המטבחים כיום. מספר מאפיינים עיקריים לסוגי מטבחים אלו הם חריטות עץ דקורטיביות בדלתות, אי למטבח העומד במרכז המטבח, פרזול מתכת כבד למגירות והארונות. מאפיין ייחודי למטבחי פרובאנס הוא מזנוני עץ עם ויטרינות החושפות את כלי המטבח, הסכו"ם, הכוסות והצלחות. כיום מזנוני עץ נחשבים לפריט ריהוט אטרקטיבי ייחודי במינו בכל מטבח. גם במטבחים בעיצובים שונים כמו עיצוב מודרני והייטקיסטי, ניתן למצוא מזנון מעט שונה בעיצובו אך זהה ברמת הפונקציונאליות שלו – בדיוק כמו המזנון הכפרי של פעם.
 
הצבעים השולטים בעיצוב הכפרי הם כמובן צבעי העץ העזים – חום כהה וחום אגוז. צבעים אלו הם הקובעים את האווירה במטבח – וכאשר מדובר בצבעי חום עזים, אנו יוצרים אווירה חמימה ונוסטלגית. ככל שהצבעים השולטים במטבח הם שילובים של צבעים כהים – מדובר במטבח שהאווירה שלו חמימה יותר.
 
תכנון נכון של מטבחים כפריים
 
מטבחים כפריים דורשים הכנה מוקדמת, לכן אם אנו מעוניים לשפץ את המטבח שלנו ולהפוך אותו למטבח כפרי בסגנון ייחודי, עלינו להיערך מראש: עריכת מדידות שטח המטבח, רכישת רהיטים מעץ מלא, הזמנת שיש, פרזול ופריטי ריהוט נוספים שיקנו אווירה נעימה ונוסטלגית כיאה למטבח כפרי. ככל שנשכיל להיערך בהקדם, כך תהליך השיפוץ וההתקנה של המטבח החדש יהיה קל , נוח ומהיר יותר עבורנו. אם אינכם יודעים מאיפה להתחיל, מוטב להייעץ עם בעל מקצוע - מעצבים פנים המתמחים בעיצובים כפריים יכולים להעניק לכם מבחר רעיונות לעיצוב מחדש למטבח, ואף לבצע אותו יחד איתכם שלב אחר שלב. קבלת עזרה מאיש מקצוע יכולה לפתור לכם לא מעט בעיות ו"כאבי ראש" כאשר מתחילם את תהליך השיפוץ המפרך, ולכן רצוי להיעזר בו.
 
לסיכום, המטבח שלנו הוא המקום בו אנו אוכלים, נפגשים, צוחקים ובעיקר נהנים. לכן חשוב שאנו נהיה מרוצים מהעיצוב והסגנון שלו, ויתר על כך – שהמטבח עצמו יקנה לנו את הרגשת הרוגע שאנו כה מייחלים לה. מטבחים כפריים הם בדיוק הכתובת – אלו מטבחים שמביאים עמם ניחוחות קסומים מהעבר, תחושת נוסטלגיה לחיים הפשוטים של פעם, ומזכירים לנו שגם לנו החיים יכולים להיות פשוטים יותר.
 
בקרו באגפי התצוגה של החברה

באגפי התצוגה יש לבקר לאחר ההתייעצות עם מעצב הפנים מטעם החברה, ולאחר שהוא סקר בפניכם דגמי מטבחים כפריים רלוונטיים. חשוב להציגם בכניסה לאגף, ודייל מטעם החברה יציג לכם את דגמי המטבחים שנלקחו בחשבון. חשוב לקבל את ההחלטה במשותף: כל המבוגרים שחיים בבית, על מנת לחוש שהמטבח שייך לכולכם, ושכולכם שותפים להחלטה. אנו ממליצים להמתין כמה ימים נוספים בטרם תחליטו מכל הדגמים שיוצגו לכם – מה עדיף, ומה ישביח את הבית שלכם ויקח אותו למחוזות הרחוקים ביותר. ניתן, במקרה הצורך, להיפגש שנית עם מעצב הפנים על מנת שיקרב אתכם לקבלת החלטה.

תאמו מועד התקנה

לאחר הקנייה ואישור העסקה יש לתאם מועד התקנה למטבח החדש. חשוב שהדבר יבוצע בתאריך נוח, ולא במסגרת לוח זמנים צפוף, על מנת להשלים את העבודה בצורה אופטימלית. חשוב מאד להבין כי ייתכן ותידרשו למספר ימים מרוכזים.

להזמנת מטבחים כפריים יש ליצור קשר עם חברה לשיווק וממכר מטבחים מסוגים אלו באמצעות האינטרנט, הפקס או מספר הטלפון!

 
 

  

 

מטבחים | אודות החברה | הוסף למועדפים 

הדברה במטבח | עיצוב דלתות | תאורת לדים למטבח | בחירת נגריית מטבחים

  המידע באחריות המפרסמים באתר   פורטל מטבחים © 2017